50 открытий, которые Украина подарила миру

Арт-проект «50 открытий, которые Украина подарила миру» организован «Second floor арт-центром» вместе с Украинским кризисным медиа-центром. Украинцы смогли изменить мир и могут изменить свою страну – девиз, популяризирующий наши достижения в мире, в Украине каждому из нас. Ozidea разработали 6 плакатов для этого проекта, 2 из них украшали стены выставочного центра Администрации президента.

Наши плакаты: Антитромбозные протезы клапанов серца, Илья Муромец – первый в мире пассажирский самолет, Электродуговая сварка, Пересадка роговицы глаза В.Филатова, Стрептомицин – победа над туберкулезом, Пятнистый камуфляж.

Арт-директор: Наталия Закашанская

Дизайнер: Мария Омельчук, Наталия Закашанская, Ление Абибуллаева

Микола Амосов

Пересадка рогівки ока
1965 київським хірургом Миколою Амосовим було вперше здійснено операцію протезування митрального клапана серця за допомогою винайдених ним антитромботичних протезів. Створений ним центр серцевої хірургії став осередком світових іновацій в цій галузі. Зокрема тут було проведено першу в світі операцію на серці в барокамері, в цілому зроблено майже 100 тис операцій на серці. 2003 Микола Амосов обійняв друге місце у Рейтингу Великих українців.

«Ілля Муромець» — перший у світі пасажирський літак, перший у світі чотиримоторний літак, перший у світі стратегічний бомбардувальник.
Конструктор Ігор Сікорський. Народився у Києві 1889. Навчався у Київському політехнічному інституті (1907-1911). 1912-1918 головний конструктор авіаційного відділу Російсько-Балтійського вагонобудівного заводу. 1913 сконструював перший у світі багатомоторний літак з рядною компоновкою двигунів «Російський вітязь (Гранд)». Наприкінці того ж року під його керівництвом було побудовано літак «Ілля Муромець». Його модифікація, ІМ-Б Київський (1914) стала першим у світі пасажирським літаком, здійснивши політ за маршрутом Санкт-Петербург-Київ. З початком Першої світової війни літаки серії «Ілля Муромець» стали першим у світі стратегічним бомбардувальником (1915).